Mlody Ksiegowy
Edukadr szkolenia

Ewidencja w kpir paragonów fiskalnych.

Od 11 maja 2013 roku podstawa wpisu do KPiR są raporty dobowe lub raporty miesięczne ujmowane w kolumnie 7 KPiR.

Zapisu dokonuje się na podstawie danych wynikających z raportów dobowych lub miesięcznych skorygowanych o kwoty zmniejszające przychód na koniec każdego miesiąca nie później niż do 20. Następnego miesiąca.

WAŻNE! Korekty danych wynikających z raportów dobowych lub miesięcznych dokonuje się na podstawie odrębnych ewidencji, gdzie podatnik wykazuje oczywiste pomyłki, towary zwrócone, uznane reklamacje w wyniku których zostały zwrócone należności.

Nie wykazuje się faktur wystawionych do paragonów fiskalnych a księguje się wartości wynikające z miesięcznych lub dobowych raportów fiskalnych. Nadal obowiązkiem podatnika jest połączyć trwale paragon z fakturą, która dokumentuje sprzedaż do wcześniej wystawionego paragonu.   

czytaj więcej na: Nowe przepisy dotyczące kas fiskalnych.

INDYWIDUALNE SZKOLENIE Z KPIR.

Zapraszamy na indywidualne szkolenie z Książki Przychodów i Rozchodów organizowanej przez EduKadr.pl - Profesjonalne Szkolenia- oprócz tematyki zawartej w "klasycznym" kursie, zajęcia dopasowujemy do Państwa potrzeb szkoleniowych.

cena zajęć indywidualnych do uzgodnienia. Prosimy o kontakt mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przesłanie zapytania poprzez formularz kontaktowy.