Mlody Ksiegowy
Edukadr szkolenia

Podatkowa księga przychodów i rozchodów-dlaczego warto wybrać.

Książka Przychodów i Rozchodów (KPiR) z pozoru może wydawać się skomplikowaną formą księgowości. Wątpliwości mogą budzić kwestie związane z księgowaniem kosztów.Wielu osobom, które zaczynają działalność gospodarczą i decydują się na samodzielne prowadzenie księgowości, właśnie kwestia księgowania kosztów może się wydać odstraszająca. Ale to co na pierwszy rzut oka wygląda na najtrudniejsze, jest właśnie zaletą KPiR. Kosztami mogą być wszystkie wydatki, które podatnik jest wstanie odnieść do przychodów. Innymi słowy, których związek z uzyskiwanymi przychodami jesteśmy w stanie udowodnić. Wysokie koszty za to dają duże korzyści fiskalne.

Prowadząc KPiR możemy wybrać odpowiednią dla podatnika formę opodatkowania, którą raz w roku możemy zmienić. Takiej możliwości nie daje np. ryczałt, który przy stawce 17% lub 20% może być niekorzystny. W przeciwieństwie również do ryczałtu, w KPiR możemy rozliczać się wspólnie z małżonkiem.

Niektóre opracowania KPiR jako wadę tej formy księgowości, podają dużą ilość dokumentów, które musimy zaksięgować, opisywać oraz regularne prowadzenie KPiR. Jest to jednak kolejna wada, która działa na korzyść KPiR. Dzięki tym obostrzeniom, mamy pełny i klarowny opis zdarzeń gospodarczych, które zaistniały w naszym przedsiębiorstwie. A pamięć ludzka bywa zawodna…wiele rzeczy może nam umknąć. A dzięki rzetelnej księgowości możemy w łatwy sposób przypomnieć i udowodnić co, gdzie kiedy i jak.

Podsumowując KPiR jest przyjazną formą księgowości. Prostą (przecież tak naprawdę zdarzenia gospodarcze powtarzają się), czytelną, zrozumiałą.

INDYWIDUALNE SZKOLENIE Z KPIR.

Zapraszamy na indywidualne szkolenie z Książki Przychodów i Rozchodów organizowanej przez EduKadr.pl - Profesjonalne Szkolenia- oprócz tematyki zawartej w "klasycznym" kursie, zajęcia dopasowujemy do Państwa potrzeb szkoleniowych.

cena zajęć indywidualnych do uzgodnienia. Prosimy o kontakt mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przesłanie zapytania poprzez formularz kontaktowy.